Geri sprendimai, blogi sprendimai

Tai apie sprendimus, kuriuos mes visi priimame kiekvieną dieną per savo gyvenimą. Mes visi priimame sprendimus, kai kurie yra geri, o kiti yra blogi. Daugelis jų yra greiti, o kai kurie gerai apgalvoti. Kai kurie iš mūsų netgi priima sprendimus nepriimdami sprendimų.

Ar kada pagalvojote apie ką nors naujo ir žinojote, kad tai pareikalaus daug darbo ir atsidavimo? Neseniai nusprendžiau išmokti groti smuiku ir žinojau, kad tai bus sunku, tačiau mėgstu muzikuoti, jaunystėje grojau trimitu ir gerai jaučiausi, kai sekėsi. Mano lūpos dabar nėra tinkamos užduotims, todėl pagalvojau, kad išbandysiu styginį instrumentą ir smuikas skambėjo smagiai. Valandą ar daugiau praktikos kiekvieną dieną ir vis tiek sunku pastebėti pagerėjimą. Bet tai buvo sprendimas, kurį priėmiau ir nusprendžiau pasiekti.

Vieni sprendimai paveikia kitus, na, turėčiau pasakyti, kad dauguma sprendimų vienaip ar kitaip paveikia kitus. Kai kurie sprendimai galioja visam gyvenimui, tai yra gyvenimą keičiantys sprendimai. Kiti sprendimai yra kasdieniai ir smulkūs. Tai vadinsime mokymosi sprendimais. Kiti sprendimai veikia mūsų charakterį ir mes vadinsime juos moraliniais sprendimais.

Ir tada yra sprendimai, kurie paveikia mus pačiu giliausiu lygmeniu, sielą ieškantys sprendimai!

Gyvenimą keičiantys sprendimai

Kai esame jauni, mes linkę mažai galvoti apie priimamus sprendimus ir apie tai, kaip jie paveiks likusį mūsų gyvenimą. Daug jaunų žmonių eina lengviausiu keliu ir senstant priima sprendimus, kurie mums brangiai kainuoja. Anksti mečiau mokyklą, tas sprendimas man daug kainavo ir vėliau gyvenime turėjau daug daugiau dirbti, kad atsipirkčiau. Vieną gyvenimą pakeitusį sprendimą, kurį priėmiau būdamas jaunas, ilgai galvojau ir tai buvo palikti namus. Aš sugalvojau įvairiausių priežasčių, bet iš tikrųjų tai buvo tik jauna nerami dvasia, kuri manė, kad pasaulis yra jo ir nežinojo jokio pavojaus.

Įstojimas į armiją buvo dar vienas gyvenimą pakeitęs sprendimas, o paskui trejus metus daugumą svarbiausių sprendimų priėmė armija! Po to tuoktis buvo dar vienas gyvenimą keičiantis sprendimas, susijęs su įsipareigojimu.

Gyvenimą keičiantys sprendimai priimami ne kiekvieną dieną, bet kai jie įvyksta, jūsų gyvenimas amžiams pakeis kryptį. Vienas didžiausių mano gyvenimą pakeitusių sprendimų buvo, kai man buvo maždaug devyneri ar dešimt, priėmiau Jėzų kaip savo viešpatį ir gelbėtoją. Jis vis dar leido man priimti teisingus ir neteisingus sprendimus, bet aš tvirtai tikiu, kad Jis mane prižiūrėjo ir apsaugojo, kai padariau neteisingus pasirinkimus. Dabar išmokau pasitikėti Juo viskuo, ką darau, ir dažniau su Juo konsultuojuosi prieš priimdamas tuos gyvenimą keičiančius sprendimus.

Kai kurie dideli gyvenimą keičiantys sprendimai, apie kuriuos paprastai negalvojame, yra atominių bombų numetimas per Antrąjį pasaulinį karą arba Perl Harboro bombardavimas ir Hitlerio veiksmai prieš žydus Europoje. Vieni sprendimai paliečia mus visus, o kiti – tik tuos, kurie yra šalia mūsų, keli sprendimai paliečia tik vieną žmogų.

Mokymosi sprendimai

Mokymosi sprendimai prasideda, kai paliečiame karštą viryklę arba lipame ant per mažos galūnės. Mes greitai mokomės iš tokių sprendimų. Tai visi maži sprendimai, kuriuos priimame kiekvieną dieną ir jie padeda mums mokytis. Laikui bėgant, mes augame sprendimų kryptimi, renkamės. Jei nusprendžiame imtis kažko, kas mums nepriklauso, iš pradžių tai gali būti mažas sprendimas, bet kitą kartą susigundome pavogti tai tampa daug didesniu sprendimu. Jei nepriimsime tyčinio sunkaus sprendimo sustoti, tai gali tapti įpročiu. Tas pats pasakytina ir apie gerus sprendimus, jei ir toliau priimsime gerus sprendimus, jie taip pat gali tapti įpročiais, tik gerais įpročiais.

Kai žvelgiu į savo gyvenimą, prisimenu gerus ir blogus sprendimus, kuriuos priėmiau kaip kalneliais, aukštyn ir žemyn. Blogi sprendimai buvo sutikti su bėdomis, o geri sprendimai – su atlygiu.

Vaikystėje išgirdau keletą keiksmažodžių ir vartodavau juos, jei įskaudinčiau save. Kartą, kai su tėčiu traukėme mažylių tinklą palei upelio krantą, sutrenkiau kojos pirštą ir ištariau keletą keiksmažodžių. Tėtis suskubo mane pataisyti, ir mes kurį laiką vaikščiojome upelyje. Mano sprendimo prakeikti rezultatas buvo skausmingesnis nei sustingęs pirštas! Iki šiol vengiau vartoti žodžius, kad išreikštų savo skausmą ir nusivylimą. Užuot rodęs pyktį dėl susipjaustymo ar sugadinto automobilio, galvoju, ką daryti, kad ištaisyčiau situaciją.